Одноденні походи Походи

На хребет Ігрець та г. Чорний Грунь із с. Буковець

Хребет Ігрець та його найвища вершина, Чорний Грунь (1387 м) – чудове місце, щоб провести невеликий та нескладний похід вихідного дня. Більшість хребта представляє собою полонину, але найвища точка стоїть осібно та дещо схована в лісі. Найкраще стартувати на даний хребет із Буковецького перевалу в однойменному селі – хребет нависає над селом і виглядає доволі неприступно, хоча насправді, підходи до нього доволі зручні. Основних виходи з перевалу на хребет два, давайте їх розберемо.

Чорногірський хребет та Запрутські Горгани з хребта Ігрець

Тип маршруту: Радіальний

Довжина маршруту: 13.2 км в обидва боки (повз церкву), 15 км в обидва боки (повз озеро)

Маркування: немає

Перепад висот: 570 м

Нитка маршруту:

Перший підхід – прямий, і (на вигляд) крутіший (хоча, як показує трек, не надто), але коротший на 900 метрів в одну сторону. Стартує він із самого перевалу (там, де в протилежну сторону відходить стежка на Писаний Камінь), і йде попри церкву. Попри те, що вам може здаватися, що дорога губиться і йде комусь у двір, це не так. Просто зразу за останніми хатами вона перетворюється в стежку і різко йде вгору. Підйом крутий, тому місцями стежка петляє серпантином. Попри те, що людей сюди ходить дійсно мало, стежка чітка, хоч і не витоптана. Після серпантинного підйому стежка повертає вправо, фрагментами проходячи лісом, а потім виходить на полонину і виводить вас на хребет. Тим часом, позаду вас тут і там з’являються краєвиди гір Гуцульщини.

Другий варіант підйому виглядає пологішим, однак там теж є круті ділянки. Він починається від озера нижче перевалу (в сторону Верховини), від відділення УкрПошти і йде дорогою, що, петляючи, заходить в ліс. Після виходу з лісу і різкуватого підйому, дорога надалі петляє повз високовольтні опори, виводячи вас на хребет та відкриваючи краєвид на південь, який не вийде вихопити при першому варіанті підйому. Після виходу на хребет ви переходите через локальну вершинку висотою 1312 метрів (яку ви огинаєте в першому варіанті) та сходитесь із попереднім маршрутом.

Із цієї точки відкривається свобода дій – тут можна просто сісти і попити чаю, а потім спуститися вниз. Однак красивіший краєвид буде якщо піднятися із точки сходження двох маршрутів підйому на локальну вершину висотою 1368 метрів, що знаходиться поруч. Якщо ви подорожуєте тут пізнього літа або восени, по дорозі можна вдосталь поласувати брусницею, чорницею, малиною та ожиною. Із самої вершини відкривається шикарний краєвид на Чорногору, Запрутські Горгани та Гриняви.

Справа ж від нас видніється заліснена вершина Чорний Грунь, яка всього на 19 метрів вища, однак, якщо ви поціновувачі “галочок” в заліковому списку, варто туди піднятися. Дорога до вершини спочатку веде полониною, а далі повертає вліво і занурюється в ліс. Шукати стежку в лісі нема змісту, тому треба просто рухатися “де вище” (підйом та покриття дозволяє) або користатися OSMAnd для визначення свого місце знаходження. Сама вершина та підхід до неї чітко нагадує нам, чому ці місця називаються Запрутськими Горганами.

Дорога на г. Чорний Грунь
На вершині г. Чорний Грунь

Хребет Ігрець – ідеальне місце, адже тут ви скоріше зустрінете пару місцевих жителів, що прийшли за ягодами і грибами, ніж натовпи туристів як на сусідньому Писаному Камені. А легкість добирання та краєвиди з хребта роблять цей маршрут дуже класним варіантом для походів вихідного дня.