Одноденні походи Походи

На хребет Верхріччя з перевалу Німчич

Хребет Верхріччя – це невисокий хребет, розташований між селами Підзахаричі та Виженка, оточений з двох боків долинами рік Черемош та Виженка. Висота хребта сягає 834 метри над рівнем моря. Попри не найбільшу висоту, схили хребта дають можливість роздивитися долину Черемошу та Покутсько-Буковинські гори.

Тип маршруту: Радіальний

Довжина маршруту: 5.4 км (в обидві сторони)

Маркування: Червоне

Перепад висот: 220 м

Нитка маршруту:

Вид із хребта Верхріччя на Буковинські хребти

Маршрут на хребет із перевалу Німчич – простий, займає близько 1-1,5 години та є доволі мальовничим. З перевалу Німчич рухайтеся дорогою, яка спускається з перевалу в долину Черемошу попри присілок Хорови. За 100 метрів від перевалу поверніть з основної дороги вправо, на більш зарослу грунтову дорогу, що поступово підіймається вгору. Дорога веде нестрімким підйомом, і через кілометр виходить на невелику галявину з відносно крутим підйомом вгору, відкриваючи позаду вас вид на хребет Баньків.

Вид з підйому на хребет Верхріччя

Підйом не є тривалим, і за 400 метрів від свого початку виводить вас на пологу дорогу, що траверсує хребет збоку. 250 метрів красивим лісом виводять вас на роздоріжжя, де дорога вліво веде вгору до красивого і фотогенічного дерева. Вам – саме туди.

Фотогенічне дерево =)

По суті, основний набір висоти біля дерева завершується, після чого ви рухаєтеся вправо хребтом ще 700 метрів до найвищої точки, яка представляє собою полонинку з оглядом майже на всі 360 градусів. Спуск з хребта можна зробити тією ж дорогою, якою ви піднімалися, або продовжити рух в сторону села Підзахаричі попри печеру Довбуша.

Прогулянка на хребет Верхріччя – це чудовий похід вихідного дня, який можна вмістити у пару годин. При цьому, на перевалі Німчич можна перепочити та пообідати. Щодо дороги, то краще виїжджати на перевал зі сторони села Виженка – підйом доволі пологий, а серйозні ями на грунтовій дорозі зустрічаються тільки в одній точці – на віражі біля перевалу. Влітку сюди з легкістю виїде легковик. Взимку ж обов’язковою умовою є наявність зимових шин.