Одноденні походи Походи

На гору Діл із Ворохти

Селище Ворохта є відправною точкою для дуже багатьох маршрутів, як популярних так і не дуже. Цікавим маршрутом, вздовж якого ви можете зустріти здебільшого місцевих мешканців, є дорога на полонину Діл та однойменну гору.

Полонина Діл. Вид з-під гори Діл

Тип маршруту: Радіальний

Довжина маршруту: 8 км (в обидві сторони)

Маркування: немає

Перепад висот: 470 м

Нитка маршруту:

Дорога на полонину ДІл починається недалеко від церкви Різдва Пресвятої Богородиці (вже на пригірку за колією, якщо їхати з Івано-Франківська). Тут від головної дороги відходять дві паралельні вулиці – вулиця Довбуша, на якій стартує зелене маркування на перевал Ріжі, і вулиця Войтул – без маркування. Відрізнити їх доволі легко – Войтул заасфальтована і нею можна ще доволі далеко проїхати, тоді як вулиця Довбуша різко набирає вгору і є грунтовою. Нам – саме по вулиці Войтул (якщо ви добираєтеся власним транспортом, можете ще трохи скоротити пішу частину, проїхавши доволі далеко). 

Зрештою, в певний момент дорога переходить у грунтову, і доходить до перетину потічка. На карті це місце видно, тому якщо їдете машиною, варто заздалегідь знайти місце де запаркуватися (їх не надто багато, оскільки дорога вузька і з двох боків затиснута парканами.

Звідси переходимо потічок і доволі швидко починаємо набирати висоту дорогою, забираючи вправо. Дорога рухається чудовим лісом, обабіч росте ожина, влітку та восени можуть траплятися гриби.

По мірі набору висоти стежка починає виположуватися і виводить вас на полонину Діл. Звідси гарно видно Запрутські Горгани, на території яких розташована полонина. В прогалині між двома відрогами видніється масив гори Кукул.

У хмарах
Вид з Полонини Діл
Запрутські го
Вершина гори Діл

Рухаємося вздовж полонини в південному напрямку, незабаром піднімаючись до межі лісу, де відходимо від основної стежки, що веде через Ворохтянську та Ріжу на перевал Ріжі, і рухаємося вгору, до вершини. Вершина гори висотою 1280 м – заліснена і непримітна, однак ліс тут красивий – смерековий, уже доволі високий і чистий.

Маршрут на полонину і гору Діл – прекрасний варіант прогулянки в районі Ворохти подалі від основних туристичних шляхів.