Одноденні походи Походи

На гору Магура з селища Ворохта

Схили гори Магура зустрічають нас як тільки ми повертаємо з Татарова в напрямку селища Ворохта. Стрімчаки, вкриті лісом, височіють справа від дороги, і їх крутизна відбиває всяке бажання відвідати цю вершину. Однак до неї є “ключ” – і він в самому селищі Ворохта, що дає нам ще один маршрут із цього мальовничого карпатського містечка.

Вид на Чорногору з полонини під горою Магура

Тип маршруту: радіальний

Довжина маршруту: 7 км в дві сторони

Маркування: немає

Перепад висот: 500 м

Нитка маршруту:

Маршрут розпочинається недалеко від трамплінів. Після того, як ви проїхали заправку, вліво через Прут переходить міст. Буквально через декілька сотень метрів вулицю перетинає залізнична колія і тут варто знайти місце для паркування. Звідси до вершини – три з половиною кілометри.

Дорога петляє вздовж потоку, після чого перетинає його, і від неї вправо і вгору відгалужується стежка. Звідси починається доволі крутий двокілометровий підйом. Стежка доволі складна по градієнту підйому, однак чиста, малоходжена, а тому доволі зручна. 

Менше ніж за кілометр від старту крутяка, починають з’являтися прогалини в лісі, і, врешті, зліва від стежки ви можете вийти на першу оглядову точку – кам’яні осипи. 

Продовжуємо рух вгору, і виходимо на вузьку поляну, яка тягнеться гребенем хребта і виходить на передвершину Магури. Невеликий спуск вниз – і ми в сідлі між передвершиною та основною вершиною, звідки відкриваються чудові краєвиди на масив Кукула та його величність Чорногірський хребет та частинку Свидовця.

Вид на Свидовець із передвершини Магури
Вид на Говерлу та Петрос із полонини під вершиною Магури

Тут чудове місце щоби перепочити. До вершини звідси – менше кілометра, і найскладніше позаду. Декілька метрів різкого набору висоти, після чого рух пологим гребенем масиву Магури, зі стрімким правим, північним схилом та дещо плавнішим південним.

Чорногірський хребет з-під вершини гори Магура
Вершина гори Магура

Вершина Магури висотою 1288 метрів непримітна, як і багато вершин довкола Ворохти. Як і у хребта Діл, Кукула та Кунікливи, верхня точка розташовується в лісі (який на вершині Магури, щоправда, доволі рідкий), а вся пейзажність околиць відкривається на полонинах під вершиною. 

Спуститися з Магури можна тим самим шляхом, яким ви піднімалися, або на поляні під вершиною повернути на невелику полонинку, звідки спуститися вниз через урочище П’ятихатки.

Маршрут на Магуру – доволі простий в плані кілометражу, однак хороший для початківців того щоб випробувати свою витривалість на доволі крутих підйомах, а також отримати досвід руху немаркованими маршрутами по навігаційних додатках (наприклад OSMAnd).