Одноденні походи Походи

На гору Костел із села Микуличин

Маршрут на гору Костел (або Горган, ще один із багатьох в Українських Карпатах) – хороший варіант для кількагодинного походу з села Микуличин. Сама гора є невисокою (всього 1059 м), однак вінчає її масив скель, з яких відкриваються чудові краєвиди.

Тип маршруту: радіальний

Довжина маршруту: 4.0 км (в обидві сторони)

Маркування: жовте

Перепад висот: 350 м

Нитка маршруту:

Підйом розпочинається відходячи від зеленого маршруту на Рокиту Велику, а саме від альтанки біля потоку, де зелене маркування відходить ліворуч, а праворуч розпочинається жовте. Тут, пройшовши трохи догори, виходимо до верхньої частини села Микуличин, після чого грунтовою дорогою піднімаємося догори і заходимо в ліс.

Стежка робить невелику петлю, виводячи нас на черговий пагорб. Звідси і далі – пряма дорога на вершину.Стежка вузька, однак приємна. Вона рухається молодим лісом і поступово набирає висоту. Разом з цим, збільшується крутизна схилу. Після перетину обхідної стежки, наш маршрут ширшає і переходить у широку просіку, яка веде під саму вершину. Місцями стежка завалена колодами, однак тут достатньо простору для обходу проблемних ділянок. У верхній частині просіки зустрічаються перші кам’яні виступи, після чого стежка вужчає і виводить нас до основної скелі. Попри масивність, на скелю доволі просто вилізти. 

Зі скелі відкриваються чудові краєвиди на довколишні хребти запрутських Горган та інших довколишніх гір, в погожу погоду – аж до Чорногірського хребта.

При бажанні, можна продовжити маршрут жовтим маркуванням до гори Рокита Велика. Ми ж повертаємося назад тим же шляхом, яким і піднімалися.

Маршрут на гору Костел – чудовий спосіб провести вихідний та познайомитися із красою Запрутських Горган.