Одноденні походи Походи

На гору Острий з міста Косів

Гора Острий висотою 584 метри – це, напевно, одна з найнижчих вершин, підйом на яку буде описаний у цьому блозі, а стежка до неї із села Косів – один із найкоротших маршрутів, адже його довжина тільки 1200 метрів.

Тип маршруту: радіальний

Довжина маршруту: 2.4 км (в обидві сторони)

Маркування: зелене

Перепад висот: 220 м

Нитка маршруту:

Острий добре помітний з Косова, особливо з його частини, що прилягає до села Город. Гора, що височіє обривистим схилом над дорогою, що йде вздовж долини річки Рибниця, виглядає чудовим місцем, щоб насолодитися панорамою міста Косів.

На Острий є декілька варіантів підйому, розглянемо найкоротший із них. Від дороги, що йде на село Город, навпроти садиби “Затишна” повертаємо у вулицю Герасимовича. Зважайте, що вулиці тут вузькі, і залишити машину проблемно, тому можна запаркуватися біля оглядового майданчика над Гуком, що знаходиться за 400 метрів звідси.

Прохід вуличкою – і звертаємо праворуч, а потім, перейшовши потічок, починаємо рух дорогою догори. Із долини річки дорога заходить в приємний буковий ліс, де підйом продовжується. Тут він набирає висоту, однак не є доволі складним. Через 700 метрів від старту маршруту дорога розгалужується. Тут можна спуститися вниз до обриву над потоком, щоб побачити невеличкий безіменний водограй.

Однак далі слід рухатися вгору, праворуч. Градієнт підйому тут перевищує 40 відсотків, і є доволі серйозним, а стан покриття є не надто приємним, тому варто бути обережним. Альтанка на вершині своїм виглядом постійно нагадує, що хоч не так багато залишилося по відстані, останні метри не будуть легкими.

Рухаючись цією короткою ділянкою довжиною менш ніж 200 метрів, подумалося, що якщо з поляків через територіальне розміщення “найменших великих гір” – Татр, виходить багато видатних альпіністів, то косівчани, маючи під боком таку систему маршрутів різної крутизни, складності та відстаней, мають чудову нагоду плекати школу пішохідного та гірського туризму. 

Підйом завершується, виводячи нас на невеличкий майданчик, звідки дорога повертає різко ліворуч, спочатку підходячи до фінального підйому “в лоб”, а потім обходячи його зі сторони Косова і виводячи на невелику перемичку між двома вершинками Острого. Нам на основну – тому поворот ліворуч, ще сотня метрів вгору – і ми на вершині.

Біля альтанки, де можна перепочити, знаходиться оглядова труба, через яку можна побачити довколишні вершини. З Острого відкривається шикарна панорама на Косів та хребти навколо. Спуститися можна шляхом підйому, або продовжити маршрут і вийти в селі Город. Ми вибрали перший варіант.

Якщо ви відвідуєте місто Косів і у вас є бажання невеличкої фізичної активності тривалістю пару годин – гора Острий це саме те, що вам потрібно.