Одноденні походи Походи

На гору Рокита Велика із села Лючки

Вершини Рокита Велика та Рокита Мала для бувалих туристів мають такі ж негативні асоціації, як, припустимо, Говерла чи Маковиця. Це пов’язано не з особливостями гори, а з особливостями ведення “туристичної діяльності” в цих місцях. І якщо на Говерлі все хоча би обмежується натовпами піших туристів, то Рокита Велика перетворилася в полігон для джиперів, квадроциклів, ендурщиків та інших альтернативно обдарованих туристів. Однак ми вибрали непопулярний (хоча і найкоротший підхід до вершини) – із села Лючки, та непопулярний для сходження сезон – березень (обережно, звітний сезон-2021 був малосніжним, в інші сезони снігу може бути набагато більше, тому виберіть пізніші дати для сходження). І ми не прогадали.

Тип маршруту: Радіальний

Довжина маршруту: 12.5 км (в дві сторони)

Маркування: немає

Перепад висот: 530 м

Нитка маршруту:

Вид з колиби на вершині Рокита Велика

Підйом розпочинається із мальовничого і тихого села Лючки. Хорошу дорогу до села зробили недавно, і тепер з Делятина сюди можна дістатися дуже швидко. По самому селу дорога перебуває в стабільному стані “такоє”, тому починайте підшукувати місце для паркування як тільки повернули в село. Ми знайшли невеличку кишеньку посеред села, де і запаркувалися.

Трохи руху селом поміж старими хатами, на подвір’ях яких якраз почали розпускатися крокуси – і ми переходимо невеличкий потічок (перехід без складнощів) і ми виходимо з села і грунтовою дорогою розпочинаємо підйом. Через деякий час дорога крутим вигином робить півколо і завертає вправо, петляючи і ведучи нас на хребет. Підйом дуже помірний, і це зрозуміло – виглядає так, що ця дорога часто використовується як службовими машинами для обслуговування вишки на вершині, так і джиперами. Стан дороги, в свою чергу, двоякий – місцями дуже хороша грунтовка, по якій приємно йти, місцями – заболочені колії, гребучи в яких тішишся, що вибрав дещо морозну погоду і ця вся історія не липне до твоїх підошв.

Дорога на гору Велика Рокита із села Лючки

Час від часу із лісу вигулькує вишка, по якій можна зорієнтуватися, скільки ще до вершини. Врешті-решт, дорога виводить до сідла між вершинами Рокита Велика та Рокита Мала. Вся полонина, сформована двома вершинами, пошрамована слідами машин, і це складає гнітюче враження. Але, хоча би причин цих шрамів в цю пору на вершині не видно, а тому нас тут застає тільки вітер, хмари і абсолютна тиша.

Гора Рокита Велика
Гора Рокита Мала

Рух до вершини займає не більше 15 хвилин і ось ми уже біля вишки на вершині висотою 1110 метрів. Тут, з північно-східної сторони вершини є колиба, під якою можна попити чаю та заховатися від вітру. З західного боку відкриваються пейзажі східних Горган, зі східного – долини рік Ослава (тече на північ) та Лючка (на південь). А з південного боку пагорбом височіє Рокита Мала.

Звідси можна збігати на Рокиту Малу, продовжити свій шлях на північ до гори Смерічок та Маковиця, або спуститися в Микуличин. Ми ж спускаємося тим маршрутом, яким прийшли.

Гора Рокита Велика – чудове місце з красивими краєвидами для відвідин у міжсезоння.